ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Sufitowe panele grzewcze na podczerwień.

Sufitowe panele grzewcze na podczerwień.

Sufitowe panele grzewcze na podczerwień
Sufitowe panele grzewcze na podczerwień.
Sufitowe panele grzewcze na podczerwień.

Czy warto instalować panele grzewcze na podczerwień na suficie?

Sufitowe panele grzewcze na podczerwień zaliczamy do bardziej zaawansowanych, nowoczesnych sposobów ogrzewania o korzystnych właściwościach. Poza najważniejszą zaletą, jaką jest możliwość efektywnego ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 9 do nawet 36 m2, promienniki sufitowe działają również terapeutycznie. Panele grzewcze sufitowe wspomagają leczenie wielu schorzeń: od alergii, poprzez reumatyzm, czy problemy związane z krążeniem. Grzejniki sufitowe na podczerwień działają również kojąco na stres, pomagają lepiej się zrelaksować, odprężyć i szybciej zasnąć.

Panele grzewcze na podczerwień mogą być dobierane w zależności od planowanego miejsca montażu. Możemy je instalować zarówno na ścianach, jak i sufitach. Każda z wymienionych lokalizacji paneli niesie dla użytkownika określone korzyści. Zalet zastosowania sufitowych paneli grzewczych na podczerwień jest wiele. Po pierwsze, panele umieszczone na suficie są bardziej wydajne, gdyż mogą ogrzewać większą powierzchnię pomieszczenia. Skądinąd wiadomo, że grzejników na podczerwień nie należy zastawiać np. meblami. Ogrzewają one bowiem bezpośrednio ludzi. W przypadku montażu na suficie niebezpieczeństwo zasłonięcia panelu nie występuje. Grzejnik sufitowy nie zajmuje nam przy tym miejsca w pomieszczeniu. Zewnętrzne obudowy niektórych modeli paneli na podczerwień rozgrzewają się do temperatur wyższych niż standardowe grzejniki. Chociaż takie panele pokryte są specjalnymi farbami i nie można oparzyć się dotykając grzejnika, to jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa małych dzieci, sufitowe panele grzewcze na podczerwień mogą okazać się optymalnym rozwiązaniem.

A zatem: Sufitowe panele grzewcze na podczerwień warto stosować, gdy zależy nam na uzyskaniu większej wydajności ogrzewania, chcemy zapewnić bezpieczeństwie użytkowników i gdy chcemy mieć do dyspozycji całą kubaturę pomieszczenia w trakcie jego umeblowania i aranżacji.

Na jakiej wysokości należy montować sufitowe grzejniki na podczerwień sufitowe?

Grzejniki na podczerwień do zastosowań domowych zaleca się montować na wysokości standardowo występującej w pomieszczeniach mieszkalnych. Najczęściej jest to około 2,5-2,7m. W przypadku sufitu położonego wyżej, możemy użyć grzejnika o większej mocy znamionowej lub zamontować sufitowy panel grzewczy na odpowiednim stelażu lub linkach. Obniży to położenie elementów grzejnych i jednocześnie zwiększy efektywność grzejnika. Dodatkowym efektem, jaki uzyskujemy są walory estetyczne związane z wystrojem pomieszczenia.

Sufitowy panel grzewczy na podczerwień można podwiesić pod sufitem przy pomocy linek.

Na co należy zwrócić uwagę instalując sufitowe panele grzewcze na podczerwień?

Sufitowe panele grzewcze na podczerwień to nowoczesne urządzenia w wielu wariantach funkcjonalnych do wyboru. Możemy wybierać modele o różnej mocy, różnych materiałach obudowy, mat grzejnych i sposobów sterowania działaniem grzejników. W przypadku urządzeń montowanych na suficie oczywistym udogodnieniem jest wykorzystanie termostatu i zdalnego sterowania przy pomocy pilota i/lub aplikacji mobilnej. Grzejniki na podczerwień sufitowe możemy też wyposażyć w programator temperatury na każdy dzień, system wykrywania otwartego okna i dostosowania temperatury do nowych warunków itp. Istotny jest również właściwy dobór mocy niezbędny do ogrzania konkretnego pomieszczenia. W naszej ofercie dostępne są panele grzewcze na podczerwień o mocy od 290 do nawet 2000W.

Sufitowe i ścienne panele grzewcze na podczerwień.

Jeśli interesują Cię ekologiczne, nowoczesne i efektywne rozwiązania do ogrzewania domu lub biura — sprawdź koniecznie panele grzewcze na podczerwień sufitowe z naszej oferty. Zwróć uwagę także na inne rozwiązania- maty grzewcze, promienniki i in.  Panele grzewcze na podczerwień mogą być idealnym uzupełnieniem konwencjonalnych systemów ogrzewania, jak też stanowić jedyne źródło ciepła. 

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma przy tym cały szereg walorów .

Wybierz panel grzejny najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb! Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

W naszej ofercie dostępne są także: