ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Panele grzewcze na podczerwień do łazienki.

Panele grzewcze na podczerwień do łazienki.

Łazienkowy panel grzewczy na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień do łazienek. Czym różnią się od standardowych grzejników?

Łazienkowe panele grzewcze na podczerwień wyróżniają się spośród wszystkich tego rodzaju urządzeń stosowanych w pomieszczeniach. Różnicą jest przede wszystkim stylistyka. Pod względem estetycznym panele dopasowuje się do wystroju ścian i umeblowania łazienki.

Łazienkowe panele grzewcze na podczerwień muszą mieć podwyższona odporność na wilgoć. Wykorzystane w konstrukcji grzejnika łazienkowego podzespoły i materiały nie mogą zmieniać kształtu ani koloru pod wpływem pary wodnej lub wody w wyniku przypadkowego zachlapania. Użytkownik paneli musi być bezpieczny. Elementy elektryczne i elektroniczne łazienkowego grzejnika na podczerwień są w związku z tym dodatkowo lepiej chronione przed dostępem wilgoci niż w standardowych panelach grzewczych.

Łazienkowe panele grzewcze na podczerwień często wieszamy na ścianie. Możemy je wówczas wyposażyć w dodatkowe relingi do suszenia ręczników. Proces suszenia przy wykorzystaniu takiego grzejnika jest o wiele bardziej skuteczny, niż w przypadku suszenia na standardowych kaloryferach.

Z jakich materiałów wykonuje się łazienkowe panele grzewcze na podczerwień?

Łazienkowy, szklany panel grzewczy na podczerwień z fotografią i relingami na ręczniki.
Szklany panel grzewczy na podczerwień z relingami i fotografią.

Panele grzewcze na podczerwień do łazienek produkuje się z materiałów odpornych na wilgoć. Idealnym tworzywem są w tym przypadku: szkło hartowane, ale też ceramika. Czas chłodzenia tych materiałów jest dłuższy, dzięki czemu nawet 30 minut po wyłączeniu zasilania, panel promieniuje ciepłem. Element grzejny o podwyższonej emisyjności jest hermetycznie zamknięty w obudowie panelu.

Elementy metalowe łazienkowych paneli grzewczych na podczerwień wykonuje się z reguły ze stali nierdzewnej. Dzięki temu eliminuje się problem korozji.

Opcje dodatkowe łazienkowych paneli grzewczych na podczerwień.

Łazienkowe panele grzewcze na podczerwień z relingami i fotografią.
Łazienkowe panele grzewcze na podczerwień z relingami i fotografią.

Tak naprawdę możemy wybrać łazienkowe grzejniki na podczerwień dodatkowo wyposażone w takie same opcjonalne funkcjonalności, jak panele IR przeznaczone do użytku w zwykłych pomieszczeniach. Termostat, pilot zdalnego sterowania, aplikacja mobilna do sterowania działaniem grzejnika bez wątpienia mogą (chociaż nie muszą) być cechami łazienkowego panelu grzewczego.

Przykłady łazienkowych paneli grzewczych na podczerwień.

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma rzeczywiście mnóstwo walorów .

Wybierz panel grzewczy najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb! Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

W naszej ofercie dostępne są także: