ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Panele grzewcze na podczerwień bez termostatu,

Panele grzewcze na podczerwień bez termostatu,

Panel grzewczy na podczerwień bez termostatu

Wersja podstawowa paneli na podczerwień- z przyciskami wł/wył.

Ogrzewania panelami na podczerwień bez termostatu.  

Grzejniki na podczerwień różnią się konstrukcją, materiałem wykonania obudowy i elementów grzejnych, rozmiarem, mocą użytkową, sposobem i elementami sterowania. Panele na podczerwień bez termostatu są najprostszą wersją tych urządzeń.

Ogrzewanie za pomocą metalowych grzejników na podczerwień to system, który oszczędza do 60% energii w porównaniu do alternatywnych systemów grzewczych. Panele na podczerwień łączą dwie zasady ogrzewania: miękkie ciepło konwekcyjne, które ogrzewa powietrze (nie spala tlenu) i ciepła podczerwonego o optymalnej charakterystyce spektralnej. Dzięki tym dwóm zasadom w pomieszczeniu dochodzi do wysokiej jakości wymiana ciepła. W efekcie przedmioty w pomieszczeniu, ściany, powietrze ogrzewają się równomiernie. Zapewnia to wyjątkowy komfort cieplny.

Urządzenia spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, posiadają obowiązkowy w Unii Europejskiej znak CE. Każdy grzejnik producenci wyposażają w zabezpieczenie termiczne.

Panele grzejne na podczerwień w wersji podstawowej są najprostszym rozwiązaniem. Wyposażono je w element grzejny o wielkości i mocy dostosowanych do charakterystyki pomieszczenia. Możliwości sterowania urządzeniem ograniczają się do włączenia lub wyłączenia grzejnika przy pomocy odpowiednich przycisków umieszczonych na obudowie.

Wersję podstawowa paneli grzejnych na podczerwień możemy zastosować wszędzie tam, gdzie pomieszczenia są ogrzewane w sposób ciągły. Automatyczna kontrola temperatury nie jest wymagana.

Na uwagę zasługują także: panele grzejne z termostatem sterowane pilotem lub sterowane pilotem albo aplikacją mobilną, ale też panele grzejne z termostatem bez zdalnego sterowania.

Istnieje możliwość zamówienia grzejnika z dowolnym nadrukiem. Obraz można wybrać z galerii opracowanej przez producentów poszczególnych modeli .

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma przy tym cały szereg walorów .

Zalety i wady ogrzewania podczerwienią możemy uzmysłowić sobie porównując różne sposoby ogrzewania budynków.

Wybierz panel grzejny najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb! Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

W naszej ofercie dostępne są także: