ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Panele grzewcze na podczerwień z termostatem.

Panele grzewcze na podczerwień z termostatem.

Panel grzewczy na podczerwień z termostatem

Wersja podstawowa z termostatem

Panele grzewcze na podczerwień z termostatem- wersja podstawowa.

Panele grzewcze na podczerwień z termostatem są wygodnym źródłem ciepła. Ogrzewanie za pomocą metalowych grzejników na podczerwień to system, który oszczędza do 60% energii w porównaniu do alternatywnych systemów grzewczych. Panele na podczerwień łączą dwie zasady ogrzewania: miękkie ciepło konwekcyjne, które ogrzewa powietrze (nie spala tlenu) i ciepła podczerwonego o optymalnej charakterystyce spektralnej. Dzięki tym dwóm zasadom w pomieszczeniu powstaje wysokiej jakości wymiana ciepła. W rezultacie przedmioty w pomieszczeniu, ściany, podłoga i sufit, zaś od nich także powietrze ogrzewają się równomiernie. Zapewnia to wyjątkowy komfort cieplny. Opis działania paneli grzewczych wykorzystujących fale podczerwieni dostępny jest tutaj.

Panele grzewcze na podczerwień różnią się konstrukcją, materiałem wykonania obudowy i elementów grzejnych, rozmiarem, mocą użytkową, sposobem i elementami sterowania.

Urządzenia spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, posiadają obowiązkowy w Unii Europejskiej znak CE. Poza tym warto wspomnieć, że producenci wyposażają każdy grzejnik w zabezpieczenie termiczne.

Panele grzejne na podczerwień z termostatem wyposaża się w element grzejny o wielkości i mocy dostosowanych do charakterystyki pomieszczenia. Sterowanie temperaturą odbywa się przy pomocy czujnika temperatury i termostatu. Termostat wyłącza grzejnik w momencie osiągnięcia poziomu temperatury wybranej i zaprogramowanej przez użytkownika. Ustawienie pożądanych parametrów odbywa się najczęściej przy pomocy przycisków umieszczonych w module sterowania na obudowie panelu.

Jak działa podstawowa wersja paneli grzewczych na podczerwień z termostatem?

Wersja podstawowa paneli grzejnych na podczerwień z termostatem znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pomieszczenia są ogrzewane do osiągnięcia określonego poziomu temperatury, a po jego spadku automatycznie dogrzewane. Istotnie, w tym przypadku, termostat ma za zadanie podnieść komfort użytkowania panelu.

Jeśli chodzi o względy funkcjonalne, to dodatkowo dostępne są: panele grzejne z termostatem sterowane pilotem lub sterowane pilotem albo aplikacją mobilną, ale też panele grzejne bez termostatu.

Istnieje możliwość zamówienia grzejnika z dowolnym nadrukiem. Obraz można wybrać z galerii opracowanej przez producentów poszczególnych modeli. Przykładowe nadruki pokazano poniżej.

Faktem jest, że ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma cały szereg walorów .

Zalety i wady ogrzewania podczerwienią możemy uzmysłowić sobie porównując różne sposoby ogrzewania budynków.

Wybierz panel grzejny najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

W naszej ofercie dostępne są także: