ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Panele grzejne na podczerwień z termostatem, sterowane pilotem.

Panele grzejne na podczerwień z termostatem, sterowane pilotem.

Panel grzejny na podczerwień z termostatem pilotem

Panele na podczerwień z termostatem i pilotem zdalnego sterowania.

Panele grzewcze na podczerwień z termostatem i pilotem zapewniają wysoki komfort użytkowania. Ogrzewanie za pomocą metalowych grzejników na podczerwień są systemem, który pozwala zaoszczędzić do 60% energii w porównaniu do alternatywnych systemów grzewczych. Działanie paneli na podczerwień jest połączeniem dwóch sposobów ogrzewania: miękkiego ciepła konwekcyjnego, które ogrzewa powietrze (nie spala tlenu) i ciepła promieniowania podczerwonego o optymalnej charakterystyce spektralnej. Dzięki temu meble, podłogi, ściany i inne przedmioty w pomieszczeniu, a od nich również powietrze, ogrzewają się równomiernie. Zapewnia to wyjątkowy komfort cieplny.

Panele grzejne na podczerwień różnią się konstrukcją, materiałem wykonania obudowy i elementów grzejnych, rozmiarem, mocą użytkową, sposobem i elementami sterowania.

Urządzenia spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, posiadają obowiązkowy w Unii Europejskiej znak CE. Poza tym, producenci wyposażają każdy grzejnik w zabezpieczenie termiczne.

Panele grzejne na podczerwień z termostatem, sterowane pilotem, wyposaża się w element grzejny o wielkości i mocy dostosowanych do charakterystyki pomieszczenia. Sterowanie temperaturą odbywa się przy pomocy czujnika temperatury i termostatu. Termostat wyłącza grzejnik w momencie osiągnięcia poziomu temperatury wybranej i zaprogramowanej przez użytkownika. Ustawienie pożądanych parametrów odbywa się przy pomocy pilota zdalnego sterowania.

Gdzie możemy zastosować panele grzewcze na podczerwień z termostatem sterowane pilotem?

Wersja paneli grzejnych na podczerwień z termostatem i pilotem jest stosowana w pomieszczeniach, które są ogrzewane do osiągnięcia określonego poziomu temperatury. Termostat steruje odłączaniem obwodu grzejnego po osiągnięciu żądanej wartości temperatury. Dogrzewanie następuje po spadku temperatury. Użytkownik może dostosować temperaturę do swoich preferencji przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Panele z termostatem i pilotem umieszczamy w miejscach, gdzie dostęp do panelu sterującego na obudowie grzejnika jest utrudniony lub niepożądany.

Bardziej rozbudowanym rozwiązaniem są panele grzejne na podczerwień z termostatem, sterowane pilotem lub aplikacją mobilną.

Jak widać ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma wiele walorów .

Zalety i wady ogrzewania podczerwienią możemy uzmysłowić sobie porównując różne sposoby ogrzewania budynków.

Wybierz panel grzejny najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb! Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

Z naszej oferty proponujemy także: