ul. Brzoskwiniowa 30, 62-095 Murowana Goślina
+48 618118059
panelegrzewcze@hant.pl

Panele na podczerwień – na czym polega fenomen ogrzewania promieniami podczerwonymi?

Panele na podczerwień – na czym polega fenomen ogrzewania promieniami podczerwonymi?

Ogrzewanie na podczerwień- na czym polega jego fenomen?

Jeśli szukasz sposobu ogrzewania swojego domu lub biura, którego zakup i instalacja nie wydrenuje zbytnio Twoich zasobów finansowych, to zwróć uwagę na ogrzewanie oparte o promieniowanie podczerwone.

Ogrzewanie promieniami podczerwieni to uniwersalne rozwiązanie nie wymagające wielkich nakładów finansowych. Technicznie także nie stanowi wielkich wyzwań. Panele grzejne na podczerwień mogą być zasilane wprost ze standardowej instalacji elektrycznej lub gniazdka. Pozwala to na zastosowanie ogrzewania podczerwienią w dowolnym miejscu – w mieszkaniach, hotelach, biurach, domkach letniskowych i innych obiektach. Nie bez znaczenia jest możliwość zasilania przy wykorzystaniu coraz bardziej popularnych instalacji fotowoltaicznych.

Panele grzejne na podczerwień emitują promieniowanie w postaci fal elektromagnetycznych niewidocznych dla ludzkiego oka. Ten sposób ogrzewania charakteryzują następujące walory:

  • Neutralność – ogrzewanie na podczerwień jest dla ludzi nieszkodliwe. Promienie podczerwone nie szkodzą organizmom żywym– ludziom, zwierzętom, roślinom. Z tym promieniowaniem człowiek styka się przecież przez cały rok pozostając w zasięgu promieniowania słonecznego.
  • Bezpieczeństwo – Promieniowanie podczerwone zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, nadmiernej wilgoci oraz redukuje unoszenie się kurzu. Doceniają to z pewnością alergicy.
  • Oszczędność – niskie zużycie energii, minimalna inwestycja, brak kosztów eksploatacji… ogrzewanie na podczerwień nie generuje dużych wydatków.
  • Wygoda – Panele grzejne na podczerwień wyposażone w termostaty nie wymagają obsługi.
  • Ekologia – Energia ze źródeł odnawialnych jest zbawienna dla środowiska. Jeśli mamy instalację fotowoltaiczną, to korzystamy z tzw. zielonej energii.
Fenomen ogrzewania promieniami podczerwonymi
Fenomen ogrzewania promieniami podczerwonymi

Fenomen ogrzewania promieniami podczerwonymi- Czy warto postawić na ogrzewanie na podczerwień?

Podczerwień nie nagrzewa powietrza, lecz osoby i przedmioty, które się znajdują w otoczeniu. Wszyscy użytkownicy paneli grzejnych na podczerwień, porównując je do tradycyjnego ogrzewania konwektorowego, stwierdzają, że w instalacjach IR ciepło jest odczuwalne natychmiast. Proces nagrzewania się pomieszczenia odbywa się dzięki temu znacznie sprawniej.

Rosnące ceny surowców energetycznych (gaz, węgiel, drewno itd.), a także energii elektrycznej zachęcają do korzystania z instalacji grzewczych o niskim poborze mocy. Panele grzejne na podczerwień z całą pewnością należą do tej grupy urządzeń. Możliwość wyboru różnych wielkości, kształtów, materiałów pozwala na dopasowanie wybranych urządzeń do indywidualnych potrzeb.

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi ma przy tym cały szereg walorów .

Ogrzewanie na podczerwień może być stosowane jako główny system grzewczy, ale można je wykorzystywać w charakterze wspomagającego źródła ciepła, co zwłaszcza na łatwą instalację, stwarza nieograniczone możliwości zastosowania.

Zalety i wady ogrzewania podczerwienią możemy uzmysłowić sobie porównując różne sposoby ogrzewania budynków.

Wybierz panel grzejny najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb! Najważniejsze zasady doboru paneli grzewczych na podczerwień.

W naszej ofercie dostępne są: